DIGITALIZACIJA: EU sredstvima do bežičnog interneta

U naredne dvije godine putem programa WiFi4EU gradovima i općinama bit će na raspolaganju 120 mil. EUR za nabavku i ugradnju opreme potrebne za bežične pristupne točke. To su potvrdili predstavnici Europske komisije na sastanku sa zastupnicima Europskog parlamenta objavivši da se pokretanje programa očekuje krajem ožujka.

Bit će raspisano ukupno pet poziva u razmacima od šest mjeseci. Kroz prvi poziv raspodijelit će se 15 mil. EUR, odnosno 1.000 vaučera po 15.000 EUR. „Ovo je izvrsna prilika za hrvatske općine i gradove da putem jednostavne procedure povuku sredstva iz EU fondova te osiguraju svojim građanima najsuvremeniju Wi-Fi opremu“, kazao je zastupnik u Europskom parlamentu Tonino Picula, a prenosi Poslovni dnevnik. Očekuje se da će se kroz naredne pozive raspoloživi iznos povećati na 20-25 mil. EUR.