SISAČKO GROBLJE POSTALO ČLAN ASCE-a: Veliko priznanje za Sisak

Još jedno hrvatsko groblje postalo je članom Udruženja značajnih grobalja u Europi (ASCE), a riječ je o sisačkom groblju Viktorovac. Da bi groblje ušlo u ovo elitno udruženje, mora zadovoljavati brojne uvjete.

Tako, primjerice, mora biti starije od sto godina, na njemu moraju biti pokopane osobe značajne za lokalnu, nacionalnu ili europsku povijest te mora sadržavati značajne spomenike. – Gradsko groblje Viktorovac priznato je kao značajno groblje Europe, što pozitivno utječe na  njegovu prepoznatljivost u Hrvatskoj i u Europi. Zahvaljujem svima koji su nas pratili u ovom projektu, a naš sljedeći cilj je pridružiti se projektu European Cemetery Route, koji osim misije ASCE o važnosti i vrijednosti značajnih europskih grobalja, za cilj ima i povećanje turističkih obilaska grobalja – izjavio je direktor Gradskih groblja Srđan Marić.