NOVI POLUPODZEMNI SPREMNICI: Modernizacija gospodarenja otpadom u Sisku

U Sisku je službeno pušten u rad prvi polupodzemni spremnik za odlaganje miješanog komunalnog otpada. Riječ je o spremniku zapremnine od 5.000 litara, a u planu je postavljanje sveukupno 95 takvih spremnika, ukupne vrijednosti 2,3 mil. KN.

U narednih 20 mjeseci pokrit ćemo kompletno područje grada Siska ovim spremnicima za stanovnike koji žive u zgradama. Ovo je moderniji i učinkovitiji način odlaganja otpada. Za tvrtku GOS to znači optimizaciju poslova sakupljanja otpada,  a za građane manje buke, manje neugodnih mirisa i neovlašteni pristup spremnicima od osoba kojima taj spremnik nije namijenjen – rekla je direktorica Gospodarenja otpadom Sisak Katarina Luketić.

Paralelno s polupodzmenim spremnicima uskoro kreće postavljanje 435 novih spremnika za korisni otpad (zeleni otoci) volumena 1.100 litara  u vrijednosti 1,3 mil. KN koje je nabavio Grad Sisak, a sufinancirani su putem Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.